Porady wnętrzarskie - biała kuchnia z szarymi dodatkami

Sunday, December 7, 2014


Uświadomiłam sobie ostatnio, że dawno nie było na blogu kuchni, a widzę, że wciąż jednak zaglądacie w poszukiwaniu właśnie inspiracji w tym temacie.

Postanowiłam więc odświeżyć temat co nieco i pokazać Wam kuchnię w obecnej, już trochę zimowej odsłonie, ale opisać też kilka dość istotnych kwestii, na które moim zdaniem dość dobrze zwrócić uwagę przy planowaniu.


Lodówka - kupiliśmy Boscha do zabudowy, przepłaciliśmy kilkaset złotych licząc na dobrą jakość znanej marki. Dzisiaj mogę powiedzieć, że to był błąd z dwóch powodów. Marzyliśmy o side by side, żeby mieć wystarczająco dużo miejsca, ale było nam szkoda filaru, który jest obłożony płytką ceglaną. Tutaj w ciągu szafek kuchennych taka lodówka by się nie zmieściła, ale przy filarze spokojnie. Jakoś nam to nie pasowało, a teraz żałujemy. Jeśli chodzi o jakość tej konkretnej lodówki, pozostawia wiele do życzenia. Nie da się jej załadować na full, a najlepiej, żeby była prawie pusta. W przeciwnym wypadku na półkach w tyle zbiera się woda i wszystko jest mokre. Serwis był, sprawdził, wszystko jest w porządku. Po prostu te lodówki tak mają, teraz robi się szklane półki, obieg powietrza jest słabszy i niestety nie da się nic na to poradzić.

Szafki górne - już kiedyś o tym pisałam, że ten uskok pomiędzy szafkami to nasz błąd w planowaniu. Zastanawiam się czemu nas tak zaćmiło ... O niebo lepiej wyglądałby ciąg szafek o tej samej głębokości. Żałuję również tych półek bocznych. Gdyby szafki były na prosto do ściany z oknem to byłoby bardziej przejrzyście. Niby fajnie, bo można ustawiać sobie fajne dekoracje, ale jednak wersja przestronna jakoś lepiej do mnie teraz przemawia.
Fronty - marzyłam o nich od samego początku i nadal mi się podobają. Może odcień wolałabym bardziej zimny, bo ten jednak jest taki śmietankowy, ale poza tym uważam je za ponadczasowe.

Blaty drewniane - są użytkowane w stopniu intensywnym, nie mamy żadnych problemów ani ograniczeń. Blaty zostały zaolejowane i tylko taki sposób uważam za słuszny, bo przynajmniej powierzchnia jest matowa. Kolor niestety nie należy do najpiękniejszych, bo jestem niecierpliwa i uparłam się na "już", a w sprzedaży nie było dębu i wzięłam buk. Po prostu sprzedawca nie powiedział mi o tym, że buk nie ciemnieje tak samo jak dąb. Dąb z biegiem czasu nabiera szlachetności, a buk pomarańczowieje :(
Barek - i tak i nie. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie, bo cały czas ktoś może siedzieć blisko osoby krzątającej się w kuchni, a dodatkowo oddziela część kuchenną od jadalni i pozostałych pomieszczeń, ale jednak mimo wszystko zamyka bryłę i powoduje, że kuchnia robi się dość mała. Nie jest ciasno, bo wszystko jest w zasięgu ręki i łatwo dostępne, ale patrząc z boku chciałoby się widzieć więcej przestrzeni zwłaszcza, że cała kuchnia z jadalnią to całkiem pokaźny metraż.


Starałam się poruszyć najbardziej newralgiczne tematy moim zdaniem, ale wiem, że pewnie pytań jest jeszcze wiele. Piszcie, postaram się odpowiedzieć i pomóc.

Uprzedzając pytania, gdyby ktoś nie znał, nie wiedział, fronty, blaty, piekarnik i kuchenka mikrofalowa są z Ikea.


***

Kochani, to tyle na dzisiaj, zbieram się do spania, bo późno już trochę ;) Zachęcam Was do zapisywania się w Wielkiej zabawie organizowanej wspólnie z Rosenthal. Konkurs #Święta z designem rozpoczął się w Mikołajki i potrwa do 16.12. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie "Jak pachną Twoje Święta?". Ale to na moim blogu, a na pozostałych, zaprzyjaźnionych blogach są inne pytania i te same nagrody, można brać udział we wszystkich :) Do wygrania wspaniałe nagrody. Więcej szczegółów tutaj i tutaj.

Pytaliście o drugą niedzielę Adwentu, więc szybciutko jeszcze odpowiadam. W drugim kapciochu były zestawy do robienia kartek swiątecznych. Jak zwykle zabawa była niezapomniana, każdy starał się zrobić coś niepowtarzalnego i pięknego.

Trzymajcie się ciepło!
Iza

No comments:

Post a Comment

 

Followers

Popular Posts