Domek drewniany dla dzieci #2

Monday, July 27, 2015

W poprzednim poście pokazywałam wnętrze domku, który został urządzony dla dziewczynek, ale z zewnątrz wygląda już uniwersalnie, więc druga część z pewnością zainteresuje również rodziców chłopców ;)

Dzisiejszy post jest bardziej techniczny, będzie dużo zdjęć, mało gadania, bo właściwie opis to głównie wymiary i rodzaje materiałów jakich użyliśmy do budowy i renowacji.

Jak już wspominałam wcześniej plac zabaw był budowany ok. 7-8 lat temu, a większość elementów wykorzystanych do jego konstrukcji to pozostałości po budowie domu. W tym roku plac zabaw, a w tym również domek zostały odnowione (wymiana podłogi w domku, malowanie całej konstrukcji, nowe okiennice i drzwi).


Lista materiałów użytych do budowy placu zabaw:
- filary domku + belka huśtawki - belki 14x14
- piaskownica - belki 17x5
- podpory belki huśtawek - belki 14x7
- ściany - podbitka drewniana
- podłoga - deska podłogowa 25mm
- konstrukcja dachu - belki drewniane, płyta OSB
- pokrycie dachu - gont bitumiczny
- okno dachowe - plexi
- okno i drzwi - drzwiczki ażurowe drewniane
- farba - emalia ftalowa Dekoral (Emakol Strong) biała, kolor szary i grafit przy użyciu barwnika czarnego Śnieżka

  

Na poniższym zdjęciu podaję najważniejsze wymiary placu zabaw:


Mam nadzieję, że post okaże się dla Was przydatny. W razie pytań piszcie, postaram się odpowiadać na bieżąco choć może z lekkim opóźnieniem, bo przebywamy obecnie na urlopie ;)

Na koniec jeszcze ogromnie chciałabym Wam podziękować za tak wspaniałe przyjęcie wnętrza naszego domku, jest nam ogromnie miło! A ja muszę Wam się przyznać, że sama nie spodziewałam się, że domek wzbudzi tak wielkie zainteresowanie i tyle pozytywnych opinii!

DZIĘKUJĘ OGROMNIE!
Pozdrawiam ciepło
Iza


No comments:

Post a Comment

 

Followers

Popular Posts